Steroid İsimleri Nelerdir?

Steroid Satış Destek Hattı


Steroid Kür Reklam

Steroid isimleriyle ilgili yapacağınız araştırmalar sonucunda karşınıza birçok içerik çıkabilir. Steroid İsimleri araştırmalarının ardından önemli olan tek şey ise bu maddelerin hangilerinin kalp ve sinir sistemini etkilediğini bilmenizdir. 3 grupta incelenebilen bu maddeler dolaşım sistemine ve kalbe olan etkileri, sinir sistemine etkileri ile hücre ve protein metabolizmasına etkileri olarak adlandırılmaktadır. Kısa süreli ve tehlikeli olan maddeleri sıralayacak olursak;

 • Coffein
 • Pervitin
 • Astropin
 • Noradrenalin
 • Acetylceholin
 • Amphetamin
 • Alcol
 • Cardiozal ve coramin en tehlikeli steroidler olarak bilinir ve sporcuların performansını geçici ve kısa olarak artırır.

Protein ve hücre metabolizmasına etki eden Steroid İsimleri ise şunlardır;

 • Dıanabol
 • Durabolın
 • Orabolın
 • Fortabolın

Dünyadaki hemen hemen tüm sporcuların doping olarak kullandığı bu maddeler, sadece vücut geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır. Somut bir şekilde etkisini gösteren steroidlerin belirli dozlarda alınması önemlidir. Vücuttaki amino asitleri tutmak amaçlı kullanılan bu steroidler ayrıca yeni hücrelerin meydana getirilmesinde çok etkilidir. Bu durumun sonunda da kasların gelişimi ciddi oranda artmaya başlar. Anabolik etki olarak adlandırılan bu durumun yanında bir de ilaçlar bulunur.

Steroid İsimleri ile ilgili bu maddeleri sıraladıktan sonra genel özelliklerinin de sunulması önemlidir. Bunlar arasında Growth hormonunun 191 amino asitten olduğunu ve insanlarda hipofizden salgılandığını söyleyebiliriz. Ayrıca tek başına etkili olmayan bu steroid büyüme ve gelişme için idealdir.

DECUDURABOLIN

Anabolik etkisi oldukça güçlü olan bu hormon daha çok kür programlarında kullanılır. Kas gelişimini ciddi anlamda artıran bu madde ayrıca vücut geliştirme yapanların ilk tercihidir. Temel özeliği ise hücre yıkımına neden olan kortizon salgısını engelleyebilmesidir.

Steroid Kür Reklam

DIANABOL

Ağız yoluyla alınır ve protein sentezinde oldukça etkilidir.

DYNABOLON

Yüksek oranda geliştirici ve kuvvetlendirici bir etkiye sahiptir.

ESICLENE

Lokal olarak küçük kas gruplarına enjekte edilmektedir. Ayrıca kullanıldığı bölgenin performansını ciddi derecede artırır. 30 saat süreyle uygulandığında, uygulama bölgesine definasyonlu bir görünüm katar.

SUSTANON

Doping ilaçları arasında etkili olanlardandır ve piyasada hemen bulunabilir. Ancak bu steroidin zararı çoktur. Androjen etkisi yüksektir ancak az su tutmaktadır. 4 farklı testosterone karışımından üretilmiştir.  Yüksek dozda alındığında agresiflik, saç dökülmesi, testosteronda azalma ve yağlı cilt yapılanması görülebilir.

PRIMOBOLAN ACETATE

Yüksek anabolik etkisi olan bu steroidin ayrıca düşük androjen etkisi bulunmaktadır.

ANAPOLON 50

Oral steroidler için en çok etkisi olan hormondur ve yüksek oranda geliştirici bir özelliği bulunur. Yan etkileri de aynı oranda yüksektir. ABD’de yasaklıdır ve Cambridge Üniversitesinin yaptığı araştırmalarla birlikte öldürücü ilaçlar arasında gösterilmektedir.

WINSTROL

Vücut geliştiriciler ve sporcular arasında en çok kullanılan steroidlerdendir.

Piyasada rahatlıklar karşılaşabileceğiniz Steroid İsimleri arasından güvenilir olanlarını kullanmanızı öneriyoruz. Ayrıca alınması gereken dozun dışında tercih edilmemesi gereken steroidler yerine düzenli bir spor programı oluşturarak da sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Steroid çeşitlerine devam edecek olursak yağ yakıcı doping maddeleri arasında bulunan Adiposinum da iğne yardımıyla alınabilen bir maddedir. Günde 2 defa kullanılan bu steroid daha çok karbonhidrat diyetlerinde kullanılmaktadır.

Anabolicum Vister adıyla piyasada kapsüller halinde satılan bu steroid ise düşük androjenlidir ve İtalyan yapımıdır. Vücutta ve karaciğerde zararlı etki göstermez ancak kilo aldırıcıdır. Bu yüzden hafif dozlardan tercih edilmesi gerekmektedir.

Son olarak Catapres isimli steroidi tanıtmış olacağız. Farklı isimlerle piyasada bulunan bu madde aslında yüksek tansiyonu düzenleyen bir ilaçtır ve iğne ile ya da göz damlası şeklinde alınır. Doping olarak tercih edildiğinde ise gece aç karnına alınabilir.

Steroid Sp
Takip Et

Steroid Sp

Steroid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et


Steroid Satış Destek Hattı

0 Yorumlar

Yorum Yazın

İşaretli * alanlar zorunludur.