Insulin Peptid Nedir Ne İşe Yarar Etkileri Kullanımı

Steroid Satış Destek Hattı


Steroid Kür Reklam

Insulin Peptid Nedir Ne İşe Yarar Etkileri Kullanımı

İnsülin pankreasta beta hücreleri tarafından üretilen bir peptid hormondur. Karbonhidratların ve yağların metabolizmasını düzenler; Buna ek olarak, daha sonra enerji için kullanılacak yağ depolar. Ne zaman yerseniz, kan şekeri artar, bu da insülinin serbest bırakılmasına neden olur.

Tip 1 şeker hastalığı insüline bağımlıdır, çünkü vücutları artık üretmemektedir. Tip 2 diyabetikler, kan şekeri seviyelerini kontrol edemiyorsa insülin de gerektirebilir.

Tarih


İnsülin keşfedilmeden önce diyabet, ölümle sonuçlanabilecek korkulu bir hastalıktı. Doktorlar şeker hastalığının şeker yoluyla kötüleştiğini biliyordu, bu nedenle hastalar sıkı diyetlere tabi tutuldu. Bu, hastaları birkaç yıl alabilirdi, ancak diyet tek başına onları kurtaramadı. Doktorlar, diyabetik hastalarda pankreası hasar gördüğüne karar vermeye başladılar ve 1869’da Alman Paul Langerhans, pankreas dokusunda, sindirim suları üreten insülin üreten beta hücrelerinin kümeleri olduğunu keşfetti. 

Kanada’da 1920 Ekim’inde Dr. Banting adlı bir araştırmacı, pankreasa beslenme akışını durdurmak için pankreatik kanalları dava etmeye yönelik bir fikri vardı. Bir hayvanın pankreasını özü hazırlamak için kullandılar. 1922 yılında, 14 yaşındaki ilk başarılı diyabetik hasta, inek pankreasından ‘insülin’ adlı özü aldı. Banting ve arkadaşı araştırmacı, keşifleri için Nobel Ödülü aldı.

Günümüzde insan insülini bir laboratuvarda insan yapımıdır, bu yüzden hayvan kontaminasyonu ile ilgili endişeler yoktur.

Steroid Kür Reklam

Vücut geliştirme


İnsülin varlığın en anabolik bileşeni olarak düşünülür. 90’lı yılların vücut geliştiricileri steroid yığınlarının bir parçası olarak hem insülin hem de insan büyüme hormonu kullanmaya başladı . İşte bu gün profesyonel vücut geliştirme dünyasında bildiğimiz canavarlar geldi.

İnsülin enjekte edildiğinde protein ve diğer besinler hızla kasların içine dolaşacaktır. Bu normal bir insandan çok daha fazla protein kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle vücut geliştiricileri anabolizmayı arttırmak için yemekten önce insülin kullanacaklar.

Olumsuz yönü de yağ depolayabilmeniz, bazı vücut geliştiricileri insülini kullanırken çok fazla vücut yağını koyduğunuzu bildiriyor. Genellikle bu vücut yağlarını kaybetmek zor buluyorlar. Bu nedenle, insülin, HGH / steroid içeren bir yığının bir parçası olarak kullanmanız ve temiz yemek yemeniz (düşük GI karbonhidrat vb.) Önerilir.

Yan etkiler


Eğer insülin kötüye kullanılırsa veya yanlış kullanılırsa , sizi öldürebilir veya komaya neden olabilir. Kullanıcılar, terleme, görme bulanıklığı, baş dönmesi, zayıflık ve kaygı gibi düşük kan şekeri belirtileri yaşayabilir. Vücüt geliştiricileri için dekstrozu veya herhangi bir şekeri her zaman el altında tutmak ve insülin kullandıktan sonra uykuya dalmaktan kaçınmaları önemlidir.

Dozaj


Farklı süreler ve yarılanma ömrü olan farklı insülin türleri vardır.

Humalog mevcut en hızlı insülin, yaklaşık 10 dakika içinde çalışmaya başlar – yaklaşık 1.5 saatte zirveye ulaşır. Bununla birlikte, Humulin R de hızlı hareket ediyor, yaklaşık 30-60 dakika içinde çalışmaya başlıyor, 2-3 saatte tepe noktasında. ABD’de bir Rx (reçetesiz) olmadan kullanılabilir, bu yüzden en popüler ürün. Kısa etkili insülin kullanımı daha güvenlidir, çünkü kan şekerinizin tehlikeli seviyelere düşebileceği daha kısa bir pencereye sahip olursunuz. Profesyonel vücut geliştiricileri günde 10-20iu veya daha fazla alacaklar; yeni bir kullanıcının bu kadarını alması gerekmez.

İnsülini almanın en kanıtı ve güvenli yolu şöyledir:

Bir egzersiz sonrası 3-4uu’luk Humulin R (hızlı etkili insülin) enjekte edin; hemen sonra, 150g karışık karbonhidrat ve 40g protein içeren bir protein sallayarak alın. Daha sonra 30 dakika sonra iyi dengelenmiş protein, karbonhidrat ve sebze yemekleri yedirin. Nasıl hissettiğinizi izleyin, eğer bir miktar suya veya şeker çubuğuna ihtiyacınız varsa, elinizin altında olsun. 3-4 saat sonra güvendesin.

Zaman geçtikçe, egzersiz sonrası insülin dozunu yavaş yavaş arttırabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar, yemekten önce gün boyunca az miktarda insülini dozlar ve bazıları bunun yerine sallama ile egzersize gider. İhtiyacınız olması durumunda her zaman şeker el altında tutmak ve dozajınızı her zaman kademeli olarak yükseltmek önemlidir – asla çoğaltmayın.

En iyi sonuçlar için insülin, insan büyüme hormonu (HGH), anabolik-androjenik steroidler (AAS) ve T3 ile yığılmalıdır . Yalnız çalıştırmak önerilmez.

Sonuç


İnsülin, şeker hastalığına yakalanan sayısız insandan kurtardığı çok güçlü bir peptittir. Vücüt üreticileri, hedeflerine ulaşmak ve içinde bulundukları besin maddelerini daha iyi kullanmaları için onu kullanabilirler. Ancak, dikkatle ve yalnızca deneyimli kullanıcılar tarafından kullanılmalıdır.

Steroid Sp
Takip Et

Steroid Sp

Steroid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et


Steroid Satış Destek Hattı

0 Yorumlar

Yorum Yazın

İşaretli * alanlar zorunludur.