Clenbuterol Antrenman Programı

Steroid Satış Destek Hattı


Steroid Kür Reklam

Clenbuterol yani kısa adı ile “klen” bütün dünyada sporcu ve vücut geliştirmeciler tarafından bilinen medikal bir ilaçtır. Clenbuterol hem yağ yakma hem de kas tutma özelliği ile oldukça ilgi gören bir üründür. Clenbuterol bir steroid hormonu değildir fakat etkileri bakımından karşılaştırıldığında steroidinkilere benzer özellikler gösterir. Clenbuterol vücuttaki yağların yakımını hızlandırdığı ve kas yapımını geliştirdiği için vücut geliştirme ile ilgilenenlerin ve spor antrenmanı yapanların sıklıkla başvurduğu bir üründür.

Clenbuterol kısa sürede yağ yakma ve kas oluşumunu destekleme özelliklerinin yanında zararlı etkileri de olan bir üründür. Eğer ki bu ürünü kullanmaya kararlı iseniz bazı ülkelerde bu ürünün yasaklı olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Clenbuterol kullanmaya kararlı kişiler bu zararları ve yan etkilerini, faydaları ile birlikte değerlendirip ondan sonra bu ürünü kullanmaya başlamalıdır.

Vücutta yağ yakımını normal metabolizma hızından çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan ve kas yapımını destekleyen bu ürünün faydaları sadece bununla kalırken, birçok zararı vardır. Bunlardan bazıları;

Clenbuterolu ilk defa kullanan kişilerde çok büyük zararlar gözlenmez. İlk etapta ağız kuruluğu, normalden fazla terleme, uyku düzeninde bozulma gibi değişiklikler görülürken ileriki aşamalarda daha tehlikeli semptomlarla karşılaşılabilir.

Clenbuterolun kısa vadede vücutta gösterebileceği yan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Kas krampları, Hipertansiyon, Kalp ritminde bozulmalar, Kalpte çarpıntı, Uyku düzeninde bozulma, Ağız kuruluğu, Bulantı ve kusma, Titreme, Baş ağrısı, Nefes almada güçlük çekme, Normalden fazla terleme

Steroid Kür Reklam

Kısa vadede gerçekleşen bu belirtiler Clenbuterolun vücuttan atılması ile son bulur. Bunun yanında uzun vadede daha kalıcı zararları da vardır.

Bazı hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sonucunca clenbuterol, collagen miktarında artışa sebebp olup kalp kaslarının boyutlarının büyümesine ve dolayısıyla kalbin kan pompalamasında zorlanmasına sebep olmakta. Kalpteki bu olumsuz gelişme sonucunda antrenman sonrası aortik yırtılmalara neden olmakta vi bunun sonucunda da ani ölümlere yol açmakta.

Clenbuterol kullanımı ayrıca önceden yaşanmış bir kalp sıkıntısını da tetikleyip tekrarına sebep olabilmekte.

Kemiklerde de olumsuz etkileri olan clenbuterol kemiklerin yapısında olumsuz gelişmelere yol açarak kırılganlığı arttırabilmekte. buna Bağlı olarak ufak zorlamalarda bile kırıklara yol açabilmektedir.

Clenbuterol kullanımına başlandığından antrenmanlar büyük önem kazanmaktadır. Yukarıdaki yazılanlarda da görüldüğü üzere çok ciddi zararlı etkileri bulunan clenbuterolu kullanırken ve sonrasında antrenman yaparken mutlaka bir uzman eşliğinde antrenmana başlanmalıdır. Clenbuterolun olası yan etkilerini iyi bilen ve oluşabilecek kötü bir durumda nasıl hareket edilmesi gerektiğini bilen bir uzman antrenör ile çalışmak büyük önem kazanmaktadır. Antrenman sırasında vücudu ve kalbi fazla zorlamayacak hareketler yapılmalıdır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi kemiklerdeki olumsuz etkilerini de göz önünde bulundurup buna uygun hareketler yapılmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen kemik kırılmaları ile karşılaşmak içten bile değildir. Antrenman sırasında kalpte herhangi bir zorlanma, kasılma hissedildiği anda antrenman ı noktada bırakılmalı en yakındaki sağlık kuruluşundan destek alınmalıdır.

Antrenman başlangıcında önce vücut ısıtma çalışmaları ile başlanmalıdır. Bu sayede hem vücudu ısıtılarak antrenmana hazırlanmış olunur hem de olası zorlamalara engel olunmuş olur. Yavaş yavaş çalışma ritmini arttırarak vücudu bu ritme alıştırmalı, aniden yüklenme yapılmamalıdır. Ani yüklenmeler kalpteki ritim bozukluğuna ve kasılmalara yol açmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi clenbuterolun hem olumlu hem de olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu ürünü kullanmaya karar verilirse antrenmandaki sağlık durumunuzu gözlemlemek için uzman birisi ile çalışmanız tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Steroid Sp
Takip Et

Steroid Sp

Steroid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et


Steroid Satış Destek Hattı

0 Yorumlar

Yorum Yazın

İşaretli * alanlar zorunludur.